Notatnik liturgisty

Wszystko się zdarza sługom ołtarza

Restauracja Dworska w Kamienicy

Kościół: Przemienienia Pańskiego w Kamienicy

Ośrodek mieści 80-90 osób. Śpi się w leśniczówce,  Pałacu Marszałkowicza i domkach letniskowych naokoło. Są osobne łazienki.

Je się albo na górze (jak nie ma wesela), albo pod wiatą.

Można zrobić Namiot Światła w nieużywanej knajpie (probosz nawet się zgadza na instalację tabernakulum).

Pascha

Pobudka: 1:30.

Pierwsza stacja pod wiatą. Potem wychodzimy przez tylną bramę i zaraz za płotem ognisko i druga stacja. Potem idziemy dalej, skręcamy w prawo na most i idziemy szosą na Zbludzę do mostu nad potokiem. Przechodzimy przez most i zaraz za mostem jest kapliczka, pod którą robimy trzecią stację. Potem idziemy w lewo, bierzemy środkową drogę (górną z dwóch asfaltowych) i idziemy na rympał na wprost. Najpierw się kończy asfalt, potem się kończy szutr. Trzeba dojść do takiego zabłoconego spadku, po którym odłapuje się asfaltową drogę.

Jeśli chcemy skrócić trasę (bo np. na błotku ludzie się poprzewracali) to jest ostatni moment, skręcamy w lewo i asfaltem wracamy, czwartą stację robiąc pod mostem na Kamienicy.

Jeśli nie chcemy skracać, na asfalcie skręcamy w prawo i idziemy asfaltem pod górę. Na skrzyżowaniu idziemy w prawo i dalej prosto, aż po lewej miniemy pasiekę, a po prawej siedlisko. Zaraz za tym siedliskiem schodzimy z asfaltu w prawo. Po prawej mijamy sad za płotem z drucianej siatki. Za sadem jest kilka poletek, któreś powinno albo być łąką, albo rżyskiem. Trzeba przejść na przełaj do ściany lasu i iść wzdłuż aż się skończy. Potem przez pastwisko ledwo widoczną drogą na skos niemal dokładnie na wprost kościoła w Kamienicy (powinien być widoczny). Po przejściu pastwiska trzeba odłapać drogę, którą się schodzi do strumienia. Czwarta stacja po przejściu przez charakterystyczną stalową kładkę z krucyfiksem (gdzieś na betonie). Potem idziemy drogą za ośrodkiem prosto do kościoła.

W kościele parafialnym: 5:15-5:30.